Jdi na obsah Jdi na menu

ELEKTROVLAK PENDOLINO BROUZDÁ SVĚTEM JIŽ NEUVĚŘITELNÝCH 50LET

30. 8. 2019

Italské vlaky Pendolino razí svůj směr "e-mobility" již 50 let. Pro mne však přišla ta správná doba až letos. Aktuálně v supervlaku trávím docela dost času.. A taky si to na těch cestách patřičně užívám. Je fajn vidět náš svět zase z jiného úhlu.

 

Navíc bych to nebyla já, aby mne k tomu nezajímala všechna jeho tajemství. Nejrychlejší vlak se u nás na kolejích poprvé objevil před neuvěřitelnými 30 lety. Dnes má tahle "mašinka" řádný výkon skoro 700 koní.

 

Cestujícím nabízí nejen oblíbený palubní servis včetně bufetu, ale třeba i dětské mini-kino. Osobně oceňuji, že má každé sedadlo k dispozici stoleček a hlavně elektrickou zásuvku (vybitý mobil je daň za všechny ty online vymoženosti).

 

Cestovat Pendolinem je fakt zážitek. Krajina za okýnkem přichází a mizí v rychlosti 220- 240 kilometrů v hodině. Takže se do své destinace dostávám rychleji než kdybych jela autem.

 

Je zajímavé, že přestože jsou vlaky SuperCity každé pondělí a pátek totálně vyprodané, přesto jsou pro ČD ztrátovou investicí. Ročně na nich prý prodělávají více jak půl miliardy korun. Škoda.

 

Tak zase někdy příště pozdravy z cest, tentokrát tedy z e-vlaku, posílá všem Andy

PS: Jo a trasu Praha-Poprad (takže do Tater) udělá tenhle rychlovlak za pouhé 6,5 hodiny. Ty bláho!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář