Jdi na obsah Jdi na menu

DOBRÝ ŽIVOT JE PROCES, NE STAV BYTÍ..

2. 5. 2020

Čím budu v dalším okamžiku a co budu dělat, vyrůstá z přítomnosti a nedá se předvídat. Dobrý život je proces, ne stav bytí.. C.Rogers

 

Abychom se mohli skutečně radovat ze svého života, potřebujeme především věřit sami sobě, převzít plně odpovědnost za svá rozhodnutí, umět žít v přítomném okamžiku a plně se otevřít všem prožitkům, které k nám přichází.

 

Život je plný možností a nabízí nám rozličné cesty k jejich naplnění. Je jen na nás jak ty příležitosti ve svém životě rozpoznat.

 

Všimli jste si, že přestože žijeme v prostředí plném turbulentních změn, přesto až příliš často urputně popíráme zákonitou proměnlivost úplně všeho a zbytečně si vnucujeme představy, jak by měl náš život nyní správně vypadat.

 

Nelimitujme se skrýváním své skutečné podstaty, která se chce skrz nečekaně změny projevit. Nemarněme potenciál svých obrovských možností a už konečně vynesme poklady našeho srdce na světlo světa..

 

Přišla jsem v životě na jednu zásadní věc, a to že smyslem existence není dosáhnout nějaké cíle. Smyslem naší existence je sbírání zkušeností, naše jedinečná proměna i vnitřní růstu a jen tak mimochodem objevování krás světa, které se těší na naši otevřenou náruč.

 

Žít v proudu vesmíru, žít dobrý život, stávat se lepším člověkem. Zakotvit se v přítomnosti a nechat plně formovat své já - ať se děje cokoli. To je má osobní volba, to je má životní cesta.

 

Děkuji životu za drahocenné lekce, učím se být pokorným a vděčným studentem.

Krásný víkend přeje všem Andy, filozofka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář