Jdi na obsah Jdi na menu

CESTA ZPĚT KE SVOJÍ PODSTATĚ

16. 11. 2019

Nevím jak to máte vy, ale mně osobně vždycky fascinovaly inspirativní motivační knihy, kdy autoři píší o tom jak je potřeba být sám sebou, otevřít se svému já a žít svobodně a nezávisle. Jsou to skvělé myšlenky a je to fakt super, ale zajímalo by mne jestli jsou určeny pro takovou běžnou českou maminu, jako jsem třeba já.

 

Vždyť ne každý může být na volné noze, někdo v těch nemocnicích, domovech důchodců a na školách pracovat prostě musí. O fabrikách, které nám produkují rohlíky, zubní pasty a nebo autodíly ani nemluvím.

 

Co máme dělat my, maminky od dětí, které je denně vozíme do škol, připravujeme svačinky (po těch letech mi pomalu dochází invence) a ještě musíme po osmihodinové pracovní směně a hodinovém dojíždění stíhat rodinnou logistiku nákupů, vyzvednutí z kroužků a přípravy poživatelné večeře (zatím jsem na způsob jak žít z prány fakt nepřišla).

 

A aby toho nebylo málo je potřeba za každých okolností vypadat k světu, být v pohodě a vždy si najít čas i prostor pro milovaný protějšek. Ufff.. se vůbec nedivím, že většina žen-maminek večer padá únavou a o bezstarostném životě a inspiraci si maximálně tak nechává zdát.

 

Ano, nějaké řešení vždy existuje. Je možnost vydat se po stopách knih, ze kterých číší maximální pohoda a nadšení.. a žít si svůj freestyle.

 

Řešením je vystoupit z řady. Ukončit ten šedivý život „pečovatelky“, a to i za cenu prskání a nevole vlastní rodiny. Tohle však pochopí jen málokdo. A ještě méně žen to dokáže svým miláčkům i skutečně udělat (naprosto je chápu).

 

A tak si říkám, holka vyber si. Buď budeš s ostatníma v lajně, ale pak si nestěžuj, že nejsi nezávislý nomád, a nebo vykroč do neznáma a kašli na pravidla. A máš recht. Oni na hlad ani špínu neumřou a ty si užiješ kousek té svobody i radosti, po kterých tajně toužíš a které znáš za poslední roky už jen z těch knížek.. Bože děkuji, že jsem se mohla vydat na svoji další objevnou plavu na oceánu poznání.

 

Krásný sváteční víkend přeje všem Andy, aktuálně na dlouholeté cestě za tajemstvím lidské mysli.

Na Facebooku spolu můžeme být v přímé spojení: https://www.facebook.com/kindermann.andrea

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář