Jdi na obsah Jdi na menu

CANISTERAPIE - TERAPIE BLÍZKOSTÍ PSA

26. 12. 2019

Kdybych si dnes mohla vybrat ideální práci, byla by to nejspíše terapie lidí za pomoci pejska (canisterapie).. tedy využití vlivu psa na psychiku i zdraví člověka. 

Přítomnost milujícího psa vyvolává pocit bezpečí a klidu. Skrz jeho teplo i živočišnou energii dochází k uvolnění svalů, snižuje se napětí, stres i krevní tlak. Jeho vřelá síla dokonce pomáhá i ve zlepšení vztahů v práci, když je tam můžeme mít.

Takový správný chlupáček dokáže člověka psychicky i fyzicky nabudit, vyvolává opravdu silné emoce, uvolňuje různé bloky, které nám brání se projevit. Pro mne byl v dětství skutečně nejbližším přítelem právě pes. 

Podle odborníků tahle terapie v praxi působí pozitivně na zdravé lidi stejně jako třeba na děti či dospělé s nejrůznějšími problémy.

Dobrých výsledků se s pejsky dosahuje například při léčbě apatie, u deprese, u problémového chování, při vadách řeči, nebo dokonce u onkologických pacientů. O starých lidech v domovech důchodců ani nemluvě.

V přítomnosti zvířat (pokud se jich nebojíme) skutečně ožívame, jsme radostnější, zapomínáme na své problémy a také bolesti. 

Tak pojďme v tomhle světě dát šanci být lepšími lidmi, třeba právě s těmihle úžasnými tvory.
Krásné dny přeje všem Andy

PS: S ohledem na mé vytížení, u nás doma pejska aktuálně nemáme, a tak se jezdím pomazlit alespoň za tímhle skvělým rezounkem, s kterým mne pojí obrovské pouto. Přestože nejsem jeho panička, dala jsem mu na počátku jeho života to nejdůležitější, co nám všem už mnohonásobně za svůj život vrátil.. moře lásky. Dane děkuji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář