Jdi na obsah Jdi na menu

ASPEKTY VENUŠE (1.díl)

1. 10. 2013

 V aspektech Venuše a ve znameních a domech, kde se Venuše nachází nebo kterým vládne, se ukazuje, kterých životních oblastí se bude nejvýrazněji dotýkat touha po partnerství, jak se bude projevovat láska k jiným lidem a jaké estetické nebo umělecky tvůrčí sklony bude člověk mít.

Ukazují také, ve kterých oblastech je člověk schopen, anebo naopak neschopen navazovat úzké vztahy. Dále ukazuje jak a ve kterých oblastech projevuje své společenské, romantické a sexuální potřeby a kde může jiným rozdávat svou oddanost, radost a harmonii. Síla Venuše v horoskopu naznačuje schopnost člověka pro vytváření krásy, harmonie a materiální prosperitu. Znamená také schopnost přitahovat ty lidi a věci, které chce člověk milovat a vlastnit. U poškozené Venuše to znamená, že člověk se bude muset vypořádat s určitými problémy v sociálním chování a uspokojování potřeb. V horoskopech muže ukazuje Venuše a faktory s ní související na typ ženy, který by člověk chtěl přitahovat a v horoskopu ženy naopak ukazuje, co je ona sama ochotna udělat pro muže.

 

Venuše v konjunkci s Měsícem
         Půvab a šarm u ženy a silná osobnost u muže usnadňují navazování mezilidských vztahů, a tím si zpříjemňujete život. Pravděpodobně budete jedním z hýčkaných miláčků společnosti, schopných získávat si lidi pouhým objevením se na scéně. Toto postavení obvykle doprovází pozoruhodná krása, a i když se vám vaše rysy nezdají pravidelné, vždycky se najde mnoho lidí, kteří v nich uvidí něco příjemného. Jste trochu marniví a budete utrácet peníze za ozdoby, i když byste se kvůli tomu museli obejít bez jiných, mnohem potřebnějších věcí. Ale to se pravděpodobně nestane, protože toto postavení doprovází značná dávka materiálního štěstí a někdo nebo něco se pravděpodobně objeví v poslední minutě, aby vás zachránil před finanční nouzí. Tento aspekt vám sám o sobě nedodává příliš velkou agresivitu ani v povolání, ani v osobním životě, ale s jinými agresivními indikacemi zajistí úspěch vašim snahám.
     Žena s tímto aspektem může stát v centru pozornosti ve společnosti, které pro ni bude mít jistý význam, zatímco muž bude mít určitě půvabnou a oblíbenou manželku. Se 
105 116 nebo 119 bude možná flirtovat, ale zůstane mu věrná. Pokud máte ve svém horoskopu tento aspekt, zjistíte, že vaše obchodní a profesionální kariéra je materiálně podmíněna společenskými kontakty a že společnost je pro vás velmi důležitá. Máte úspěchy u lidí, na večírcích a zábavách se cítíte ve svém živlu a cokoli spojené s těmito událostmi (zpěv, hraní, show, divadlo, hudba, psaní pro publikum) vám poskytne výborný prostředek k sebevyjádření a zaručí vám jistou cestu k úspěchu.
Pokud se tento aspekt objeví ve Váhách nebo Býku, jsou nejlepší vlastnosti využívány pro obchodní účely; pokud se objeví v Raku, jste velmi domáčtí a užíváte si domova nebo dědictví - to z vás činí výborné manžely, rodiče a hostitele, jejichž kariéra se magicky rozvíjí, když si pořídí a zařídí vlastní domov.
     Pokud se tato konjunkce objeví ve Štíru, je zde zvýšená přitažlivost - je to úhel moci; v Beranu získává publikum vaše intelektuální síla; v Kozorohu značí veřejný vliv; ve Vodnáři romantický, aristokratický úspěch buď v umění, vědě, nebo obchodě, je to zkrátka pozoruhodně všestranná a půvabná povaha; ve Lvu prorokuje dramatičnost; v Panně kritický a vědecký úspěch; v Blížencích u muže znamená silnou a možná nestálou povahu v lásce, ale nakonec vám zajistí úspěch díky rozumovému ovládání; v Rybách upozorňuje na nebezpečí, že budete zneužíváni kvůli citům; ve Střelci poukazuje na štědrou duši, filozofickou a idealistickou, a předznamenává úspěch v pozicích jako advokát, politik nebo nabízí ministerské křeslo.

nahoru

Venuše v konjunkci se Sluncem
    Jste populární, oblíbení u druhého pohlaví, máte výraznou osobnost se silnou přitažlivostí a plamenem vášně, který vyvěrá z dobré nálady, jakéhosi všudypřítomného optimismu a dobrého kamarádství. V horoskopu ženy vám to přinese mnoho obdivovatelů, kteří budou mít dobré finanční a společenské zázemí; ženy s tímto postavením se obvykle vdávají do vyšší společenské vrstvy, ovšem bez lásky, takže obvykle kráčí k oltáři se svým šéfem nebo jeho synem. V horoskopu mužů je zjevná oblíbenost u žen; máte štěstí v lásce i v jiných směrech, jste věrní, oddaní a vášniví, zkrátka jste prototyp skvělého milence.
    Idealismus propůjčuje vašemu vzhledu zvláštní romantické kouzlo, protože máte příjemný vzhled a váš idealismus z vás přímo čiší a vytváří kolem vás magickou auru. Je to sexuální přitažlivost, ale navíc ještě něco idealističtějšího - spíše přitažlivost Janet Gaynorové než Mae Westové. Milujete krásné věci a máte vybraný a nesobecký vkus. V citových i materiálních záležitostech má toto postavení velice posilující vliv a zvyšuje a zlepšuje jakýkoli jiný odstavec vztahující se buď ke Slunci, nebo k Venuši.

nahoru

Venuše v konjunkci s Merkurem
    Tento aspekt dodává snad nejidealističtější názory. Vykazuje silné sklony k uměleckým a krásným věcem života, z nichž se se 116 118 123 126 127 133 135 136 139143 149 170 nebo 173 může vyvinout tvůrčí aktivita. Pokud není ve spojení s žádným z těchto aspektů, potom, i když nejsou přítomny tvůrčí schopnosti, je zde patrné značné ocenění krásných věcí a vrozený vkus. Budete mít přátele mezi chytrými a intelektuálně založenými lidmi. Bezpochyby uzavřete sňatek s někým z této skupiny, protože vaše city jsou velice spjaty s obdivem k mentalitě druhého.
    Máte velmi půvabné chování, jste vtipní a dokážete elegantně hovořit a pravděpodobně máte velmi příjemný (možná i zpěvný) hlas. Nekřičíte, ani když se zlobíte, a máte přesvědčivé způsoby, kterými si získáváte ostatní. Tento aspekt je proto vhodný pro práci v obchodě, kde jsou nesmírně důležité osobní kontakty. S 
157157 intelektuální život nahrazuje romantické vztahy; rovněž v menší míře se 147 a 152; s kterýmkoli z těchto tří aspektů je vaše duše hluboká, pečlivá, vážná, kritická a dobře se hodí pro odborné povolání. Se 140 obchod; s 170 velký úspěch a bohatství díky obchodním výkonům. S 173 vás provází tvůrčí duch; rovněž pravděpodobně s 170; s oběma pak jdou ruku v ruce neomezené umělecké schopnosti; se 145 a 147 se jedná především o malířství, sochařství a architekturu.

nahoru

Venuše v konjunkci s Marsem
    Jste nesmírně přitažliví pro druhé pohlaví. Toto je postavení těch, kteří mají kouzlo osobnosti. Druzí ho mají také, ale vy ho máte v nesmírně přitažlivé formě a nikdo vám ho nemůže vzít. Máte rovněž štěstí ve finančních záležitostech, i když rádi utrácíte peníze a možná ne vždy zrovna prakticky. Zdá se, že jste chráněni před nouzí navzdory skutečnosti, že vám peníze prokluzují mezi prsty.
    V milostných záležitostech jste citliví, i když v sobě máte jistý tvrdý rys, který může dovádět milence a vaše obdivovatele k zoufalství. Uvědomujete si své schopnosti a neváháte je využít. Toužíte po obdivu, vzrušení, pochlebování, a především potřebujete oddanost jedné osoby - to znamená pokaždé jedné; nejste totiž stálí v přísném smyslu tohoto slova. Možná se považujete za vzor oddanosti a věrnosti, ale to vám nezabrání ve flirtování, když na to máte náladu.
    Toto je výborné postavení pro jednání s velkými skupinami lidí a pro uměleckou práci jakéhokoli druhu. Ve vašem způsobu vyjadřování je jistá ohnivost, která dokáže zaujmout fantazii publika. Vaše přitažlivost může mít za příznivých podmínek velmi rozsáhlý vliv. Na druhé straně vám vaše city pravděpodobně budou působit problémy a značný žal. To platí obzvlášť s 
167. Dlouho vás tíží brzké zklamání v nějaké milostné záležitosti a nedovoluje vám těšit se z obdivu, kterého se vám dostává. Musíte si dávat pozor, aby vás trochu nedospělý postoj k lásce nepronásledoval až do zralého věku. Jste jedním z těch, kteří jsou stále mladiství -jen si dejte pozor, abyste nebyli stále dětinští!
    S 
158 nebo 172 se pojí nekonvenční povaha, podivné a neobvyklé představy o lásce. S 159 nebo 173 rovněž, ale navíc jste velmi citliví, s téměř mystickým a uctivým postojem k lásce. V každém případě váš milostný život pravděpodobně začal velmi brzy - až neuvěřitelně brzy - a zřejmě bude pokračovat až do vysokého věku, jak napsal Shakespeare: „Nemůže zvadnout věkem a zvyk ho nemůže připravit o nekonečnou pestrost."

nahoru

Venuše v konjunkci s Jupiterem
    Jste mírní, idealističtí a vaše city budou pravděpodobně zneužívány. S 157 nebo 167 vás provází cyklický citový život, mnoho výkyvů nahoru i dolů, smích a pláč v rozmezí několika minut. S 155155 nebo 165165 je zvláštní směs idealismu a smyslnosti, také pestrý milostný život - rovněž s 158 159 168 nebo 169. Idealismus bude klíčovým momentem vaší povahy na počátku vašeho života, ale svět vás o něj z velké části připraví, především s výše uvedenými čísly, i když ho nikdy zcela nezničí. Až do konce žití převažuje naivní víra v dobro. Jste pobožní v souladu s nějakou vírou nebo módním trendem, pravděpodobně jste ortodoxní věřící, protože věříte, že spravedliví budou odměněni. Toto postavení naznačuje jisté bohatství, což je zvýšeno s 155 170 nebo 173. S 160 162 163 nebo 164 je patrná velká spokojenost a jistota, život v bezpečí, míru a klidu.
http://www.romanhynek.cz/astrologie/aspekty/astr_asp_venus.htm

quot;

SLUNCE V KONJUNKCI S URANEM

/div17%dlquot;

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář