Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: VÁHY

1. 7. 2009

Dbají na svůj zevnějšek, rádi zkrášlují své okolí, jsou to dekoratéři. Nejen doma, ale i na pracovišti a na místech, kde tráví více času, dokážou vytvořit harmonické a pěkné prostředí. K životu potřebují zázemí a především dobré partnerství, nebo alespoň kvalitní přátelské vztahy.

 

Zrozenci ve znamení Vah patři k neklidným lidem. Urovnávají spory druhých a zároveň si dají líbil i pořádnou hádku. Mají dobré srdce a nesnášejí rozkazy. Na Váhy se musí diplomatický, jinak si je pohněváte. Milují zábavu i ticho, jsou upovídané, stejně jako jsou dobrými posluchači. Zničehonic vyskočí, srovnají květinu ve váze, ztlumí rádio, upraví na gauči polštář, vysypou popelník. Nesnášejí spěch a okamžitá rozhodnutí. Jsou plné rozporů, zmatené v jednání, hovoří dlouze. Bývají spravedlivé, spořádané, přečisté. Váhy se přehupují z jedné strany na druhou. Účelem vah je rovnováha a tu také Váhy hledají a stále váží.
Váhy se rády přou. Prokrvuje jim to mozek, který jinak rád odpočívá. Filozofují, rozebírají a zase vypnou. Nesnášejí hluk - necítí-li se dobře, nehrnou se do davu: trpívají fobiemi. Váhy jsou intelektuálně založené, s hlubokým citovým životem. Upřímně se radují z každého dne, ze Slunce i deště. Mívají vřelý vztah k umění a umělecký talent. Mají rády šperky, elegantní oblečení, hudbu, tanec a zábavu. Jsou pravdomluvně a mají vyvinutý smysl pro spravedlnost. Rády pomáhají a zbožňují čtyřnohá zvířata, zejména psy. Jsou ovládány spíš srdcem než rozumem. Milují harmonii, souhru barev, mají dokonalý vkus. Příčinou jejich neúspěchů je snadně podléhání cizím vlivům. Mají šarm, dokáží se krásně smát a milují klevety. Na první pohled si získají důvěru, chovají se noblesně. Řídí se společenskými konvencemi, vyznávají bonton a diplomacii.
Mimořádné místo v jejich životě zaujímá láska. Do citu se dokáží položit tak moc, že sami často nevědí, co se s nimi děje. Cit vítězí nad rozumem. Pro lásku rezignují na zaměstnání, opouštějí domov, rodinu, zažitě zvyky. Sotva kdo jim to vysvětlí a zastaví je. Váhy bývají tělesně zdatné a nebezpečí chorob u nich není veliké. Mají dobrý a tuhý kořínek.

 

žena:


Je spleticí několika bytosti najednou. Stejně tak jako Bliženkyně je velmi proměnlivá. Neni to jen z pouhého rozmaru, náladovosti, ale z pocitu neustálého hledání. Váha v sobě nosí zapeklité hádanky, důvtip na jakékoli skryté téma. Je to super ženská, vtipná, okouzlují, a přece stále se sebou nespokojená. Přála by si pohnout děním, historií, přítomností i budoucností k obrazu svému. Zdokonalit svůj um, vědění natolik, aby ji nikdo nemohl převézt. K smrti nesnáší, když prohraje. Je to velká bojovnice za spravedlnost, obhajuje nejen lidi, ale i němé tváře. Typickým příkladem je Brigitte Bardotová. Ta se o své mazlíčky stará jako opravdová máma a leží ji na srdci i ochrana vzácných druhů zvířat. Váhy se snaží chovat spořádaně a vyrovnaně, ale občas se může chybička vloudit. To když jsou zklamané v lásce. Ze zajetých a osvědčených kolejí náhle vybočí a potom řádí. Ne dlouho, na to zase nejsou stavěné. Pomyslný jazýček na váze se zase brzy srovná ke spokojenosti všech. Váha dvakrát všechno zváží, než se pustí do jakéhokoli sporu. Většinou už předem je velmi dobře poučena, informována, jak dopadne. Do předem prohraných pří se raději nepouští, pátrá celý život po skutečné pravdě a hodnotách. Se ženou - Váhou se nudit nebudete, rozhodně budete mít o čem přemýšlet.

 

muž:


Má jiskru v oku, šarm v oblékání a postřeh. Přestože všemu dokáže přijít na kloub a mnohdy ví, kde je jeho síla i zkáza, zdlouhavě se rozhoduje v životně důležitých otázkách. Je nesmírně citlivý, stále hodnotí možné varianty, analyzuje důsledky. Nechce ublížit, přeje si dobro, ale neví, kam až zajít, aby to skutečně dobré bylo. Je studnici moudrosti, dokáže poradit, napsat báječný fejeton, povídku, rornán, postaví se k jakékoli náročné práci, ale stále si není jistý, zda je to opravdu to, o co usiluje, na čem mu záleží. Jeho mysl je těkavá, nespokojená a dosti náročná. Přál by si být současné na několika místech a občas, alespoň na moment, zmizet ze světa. Jak? Sám neví. Hlučná zábava ho unavuje, nepokoje, nestálost a změny nesnáší. Přál by si být svobodný, nezávislý, nikomu neskládat účty, volně dýchat a žít. Muži - Váhy milují nejen tělo, ale i ducha své vyvolené. Jedno bez druhého nelze, proto se tak často cítí rozčarováni.

 

sex:


Milují se rádi, ale ne s kýmkoli. Váha má velmi vyhraněný vkus a potrpí si na tituly a šarže. Ráda se škádlí, miluje se za svitu měsíce v pohodlném a útulném příbytku. Pod stanem je nesvá, v lesíku vyjukaná, za světla stydlivá. Je zvídavá, nesnáší všednost a nudu. Je svobodomyslná, průměrně žárlivá a podezíravá. Vůně parfému a mužně chlupatá hrud ji přivádí do extáze. Rozhodně nepohrdne šampaňským, slanými mandlemi a tyčinkami.

 

přátelství:


Vždy vám fundované poradí. Řešení sypou z rukávu. Často si pletou přátelství s láskou. Nesnášejí špínu a nepořádek. Občas si libují, když někdo jiný převezme iniciativu. Nemusí mít vždycky poslední slovo. Dokáží být zatraceně svéhlaví, všechno racionalizují, včetně lásky a přátelství, až vás to může dohánět k šílenství. Na své věrné a oddané přátele nikdy nezapomínají. Snaží seje povzbudit, podržet v těžké chvíli, ale nesmí to trvat příliš dlouho. Obvykle se totiž unaví, nebo se začnou nudit. Koho mají skutečně rádi, tomu snesou modré z nebe. Zahrnují ho přízní i dary. Na přítele - Váhu je slušné spolehnutí.

 

Ideální sporty:


jízda na kole ve všech terénech, raketové sporty, košíková, balet a všechny formy tance, chůze a rychlá chůze, všechny týmové sporty, aerobik s nízkým stupňem zatížení, aerobický tanec

 

Ideální strava:


komplexní uhlovodany, ořechy, semena, strava bohatá na vitamín C, játra, listová zelenina, nízkotučné mléčné výrobky

 

Ideální barva:


blankytně modrá, růžová, jiskřivě bílá, modrá, bledě žlutá, a pastelové barvy

 

Ideální partner:


vodnář, blíženci, štír, ryby, rak

 

Planeta znamení: Venuše


Venuše je prazdrojem krásy a lásky, vtiskuje do světa všechny vlastnosti, jimiž se bytosti milují a obdivují život. Metafysicky symbolizuje podstatu a estetický řád. Astrologicky symbolizuje veselí, radost, družnost, ženské mládí, se vší jeho svůdností a nebezpečím, milostný vzruch. V horoskopu značí půvab života, milenku, krásu, estetické zájmy, umění.

Signifikátor osudu:
blahobyt, majetek, štěstí, radosti, vyznamenání, úspěchy,zisky,pocty, přátelství, štěstí v lásce, přízeň žen. Zklamání v lásce,hanba, ztráty, perverse, poživačnost, marnotratnost při poškození.

Signifikátor činů a událostí:
dobročinnost, umělecká práce, nákup šatů a šperků, účast na zábavách a rozkoši, výstřelky, nemravné činy, požitkářství.

Signifikátor osob:
milenka, dcera, podřízená žena, manželka, umělec, lidé zabývající se poskytováním zábavy. Manžel: jemný, dobrý muž, věrný, uměleckých sklonů, duchaplný, živý, srdečný, veselý, krásný a okouzlující.

Signifikátor povolání:
umělec, obchodník s přepychovým zbožím, voňavkami, umělecký- mi předměty, hračkami, módním zbožím, květinami, majitel zábavních podniků, rytec, dekoratér, kuchař, pachtýř.

 

Kameny znamení:


smaragd, korál, lapis

 

Den znamení:


pátek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RobertTongel - Super web

19. 6. 2012 13:29

To je úžasnej web všechno sedí takže fajnéé.