Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: RAK

1. 4. 2009

Znamení Raka je ovládáno Měsícem, který dává lidem narozeným v tomto znamení, zvláštní, výrazně citové založení, a tím i značnou zdrženlivost až nesmělost. Jejich rozum, myšlení i chování je velmi závislé na náladách, a proto se rádi upínají na silnější osobnosti

 

Rak ukrývá jemnost, nesmělost, citlivost. Raci i Rackové mají mimořádně vyvinutý smysl pro domov a rodinu. Jsou to snílci, s fantazií a sentimentem. Ve společnosti jsou většinou zdrženliví a bojácní. Raci jsou proměnliví jako počasí. Nejvíce smutní nad sychravým dnem; to mívají deprese a truchlí, aniž by věděli proč. Když pak vysvitne slunko, je jim fajn a doslova se prochechtají dnem. Přejí si zavděčit se všem, bojují o sympatie druhých. Jsou družní, v žádném případě povrchní, vše dělají s nasazením. Jednají klidně a rozvážně, nesnášejí povrchnost, lež a přetvářku. Vycítí, když to s nimi nemyslíte dobře, a příště se vám raději vyhnou - neláteří, nepřou se, prostě se odmlčí. Podvědomě vyhledávají pochlebovače a mají nesmírnou radost, když se líbí jejich práce. To Rakům narostou křídla, až se mohou dotknout hvězd. Raci opravdově umí, ale nepomůžete-li jim nahoru, sami nenaleznou odvahu. V podstatě jsou velmi skromní a příliš si nevěří. Stále se domnívají, že to, co umí, je málo. Mají dobrý vkus a silně vyvinutou předtuchu. Milují naplno. Osud Raků bývá příznivější s přibývajícím věkem. Takže, mladí Raci - nedaří-li se vám, neplačte, všechno ještě může přijít. Tím vás ovšem nenabádám k lenosti a složení rukou do klína; všichni se musíme snažit. Vězte, že jednou to určitě vyjde.

 

žena:


Je to něžná bytost, většinou křehká a stále zasněná. Má tvárný charakter a příliš se bojí o svá dítka i blízké. Občas může propadnout depresi, s nikým nechce mluvit, stále se pozoruje, kolik jí přibylo na tváři vrásek a zda nepřibrala na váze. Emoce jsou vždy silnější než rozum. Ráda žije v blahobytu a obdivuje muže, kteří se dokáží o všechno postarat. Nesnáší nespravedlnost, autoritativnost, přílišné klepy. Ne snad proto, že by si nerada nějaký vyslechla, ale tíží ji, že o lidech něco ví a vlastně jim nemůže pomoci. Je velmi chápavá, svá a rozhodně se ráda pěkně strojí. Potrpí si na pořádek, čistotu, někdy až příliš. Někdy se u ní může projevit sobeckost a to většinou ve vztahu k cizím lidem. Ráda cestuje, miluje přírodu, přitahuje ji moře, potoky, rybníky a někdy i kaluže. Většině Račic udělá dobře procházka v dešti; tím si velice posilní nervy. Vezměte si pršiplášť, galoše a zkuste to. Bude vám blaze. Vaše náladovost se vytratí.

 

muž:


Má v sobě kouzlo dne i noci. Umí vyvolat správnou atmosféru, naladit vás na nejněžnější tóny nebeských zvonů. Svými klepety vás spoutá tak, že se nezmůžete říci ne, i když se vám to příčí. Jak dokáže být rytířský a nenucený, svádivý, a přece něžný! Zazpívá vám račí píseň v měsíčních paprscích a nejkrásnější perlu položí k nohám. Nepatři ke skrblíkům ani nactiutrhačum, ale k pánům tvorstva. Vodní říše je mu nejbližší. Má rád všechno krásně a třpytivé i staré, omšelé a bez lesku. Nerad se loučí s věcmi i nenaplněnou láskou. Stále se domnívá, že zítra může být lépe. Je starostlivý, snaživý i přemýšlivý. Občas se vrací zpět do minulosti, když si přeje udělat krok vpřed. Nezalekne se překážek, většinou je neodstraňuje, ale chytře obchází. Dokáže pilně pracovat a vyváženě odpočívat. Má-li pro koho žít, je nejšťastnějším člověkem na světě.

 

sex:


U Raků hraje důležitou roli. Moc rádi se milují, mazlí a říkají si všechny ty roztomilé a pošetilé řečičky, co k lásce patří. Bohužel, nelze spoléhat na jejich bezvýhradnou věrnost. Tedy u některých Raků! Zde záleží na ascendentu, výkladu z karet i výchově. Tam se najdou kořeny jejich nevěry. Jsou mimořádně citliví, mají jemnou pokožku a ihned ztratí náladu, pokud si z nich někdo dělá blázny. Občas jsou i hysteričtí, komičtí a mystičtí. Když se jim milostný vztah nevydaří, stanou se z nich na čas pesimisté. Rozhodně ne na dlouho, když uloví další objekt, rázem se promění v optimisty. Celí se rozzáří a ožijí. Pokud to s nimi partner(ka) umí, stanou se těmi nejpozornějšími a nejušlechtilejšími manžely. Šanci má každý, kdo Raka opravdově miluje.

 

přátelství:


Rozhodně vám vždy pomohou, mnohdy na poslední chvílí, ale přece. Není to tím, že by nechtěli, ale mají příliš mnoho svých vlastních starostí a než se jimi proberou, může uběhnout několik dní i týdnů. Mají jednu zásadu, nejdříve se vypořádají se záležitostmi svých nejbližších a teprve potom se mohou věnovat druhým. Raci mají srdce, rozhodně se nechovají lhostejně k cizímu utrpení. Pomohou a drží se v pozadí. Neradi sice plýtvají časem i penězi, ale když je to nezbytně nutné, takříkajíc si utrhnou od pusy i poslední sousto a víte, jaká je to pro ně oběť, když tak rádi debužírují! Jsou dobrými společníky, mnozí se nezaleknou exhibicionistických kousků, mají radost, když se druzí baví. Před hezkou ženou jim šarm nikdy nechybí. A pokud cítí, že jim věnuje víc než jeden pohled, chovají se víc a víc odvázané. Jejich jednání nepostrádá solidnost, uctivost a přívětivost. Zejména ke starým a nemocným lidem se chovají nadmíru laskavě. Jsou dobrými posluchači, dokáží mnohým seriózně poradit. Náladovost se jim nedá upřít, stejně tak jako návraty do minulosti. Rackové jsou skutečnými gurmány a muži často van lépe než ženy.

 

Ideální sporty:


plavání, windsurfing, jízda na plachetnici, chůze, aerobik s nízkým stupňem zátěže, lidový tanec, volejbal, jogging, práce na zahradě

 

Ideální strava:


proteiny s nízkým obsahem tuku, tofu, mrkev, hrášek, fazole, čočka, špenát, řeřicha, hlávkový salát, citrusové plody, ananas, kiwi, jahody, celozrnné produkty, přírodní rýže, ovesná kaše

 

Ideální barva:


bledě zlatá, světle zelená, lila, levandulová nedoporučuje se modrá a hnědá

 

Ideální partner:


štír, ryby, býk, panna, kozoroh

 

Planeta znamení: Měsíc


Luna je dárcem tvarů života, přijímačem sluneční energie a všech kosmických vlivů, kterými ovlivňuje vše pozemské. Působí tvar věcí, jejich proměnu, involuci a evoluci, fysické síly, zapříčiňující růst a přeměnu podstat. Metafyzicky je symbolem nutného zákona, hmoty a jejich sil, časné osobnosti a všeho trvání v čase. Astrologicky symbolisuje proměny života, časné já, ráz osudovosti. V horoskopu značí žádosti, vášně, instinkty, city, duševní kvality osobnosti, fysické zdraví, pasivní složku živoucího, záporný, ženský vliv, proměnu podstatného a k energii se vztahujícího.

Signifikátor osudu:
Průměrné štěstí, bohatý citový život, vášnivé tužby, slabá činorodost, vnitřní život na úkor vnějšího, zdraví, jeho pevnost a slabost.

Signifikátor činů a událostí:
Změny, cesty, rychlé práce, návštěvy, humanita, omyly vznikající z ukvapení, výstřelky, malá poškození. V mužském horoskopu: zdraví ženy.

Signifikátor osob:
U muže: matka, manželka, dcera, podřízené ženy. U ženy: matka, dcera, více však se vztahuje na osobní zdraví. - Lidé proměnlivého života, tuláci, cestující, námořníci, poslové, lid všeobecně, povolání lunární. - Manžel: nestálý, proměnlivý, rozmarný, lehce ovlivnitelný, náročný, roztomilý. Při poškození: slabý, lhostejný, bezstarostný, nemocný, pijan, zbabělý, člověk, s nímž manželství není příliš šťastné.

Signifikátor povolání:
Lodník, zahradník, sluha, ženští zaměstnanci, cestující, vyslanec, herec, rybář, lovec, myslivec, námořník, číšník, obchodník rybami, podomní obchodník, cestovatel, dopravce, přísedící, člen městské stráže, povozník, sládek, hostinský, obchodník s věcmi, jež souvisejí s vodou, dopravou, cestami, solí, zprostředkovatel, překupník. Povolání ženy jako manželka či matka. Obecně: sociálně nízká povolání.

 

Kameny znamení:


adulár, perla, křišťál

 

Den znamení:


pondělí

 

/p

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář