Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: BLÍŽENCI

1. 3. 2009

Blíženci jsou lidé vnímavé a přizpůsobivé povahy a intelektuálního založení. Tito idealisté si libují ve filosofii a baví je zkoumat názory jiných lidí. Mohou se pochlubit širokým okruhem zájmů a žijí činorodým a aktivním životem. Jejich myšlenky a pocity se pohybují závratnou rychlostí a mají vynikající komunikační schopnosti. Jsou to lidé živlu vzduchu a ukrývají se v nich dvě různé osobnosti.

 

Blíženci jsou neodolatelní a nepopsatelní; snad proto, že se dokáži mávnutím kouzelného proutku proměnit nejméně ve dvě osoby. Blíženci často pocházejí ze dvojčat, někteří i z trojčat až čtyřčat. Snad i proto tak často mění své způsoby, zvyky i nálady. Mají kouzlo, šarm a nechybí jim skvělá vyřídilka. Dokáží o všem zasvěceně hovořit, když náhodou někdo zabrousí na jiné zajímavější téma, okamžitě se přizpůsobí. Jsou obratní, chytří a dokáží se výmluvnými slovy i gesty ze všeho vysoukat s vrozenou roztomilostí. Mají neklidnou a nepředvídatelnou povahu, věří snům, horoskopům i osudu. Rádi se baví a občas se i zatoulají. Nesnášejí podezíravost, věšení se na paty, majetnické sklony. Nepohrdnou klepy a umí se krásně smát, mnohdy i tomu, co není vůbec k smíchu; možná právě proto, že jejich úsměv patří k nejkrásnějším. Vtip jim rozhodně nechybí. Milují-li, pak naplno, aniž by svým vztahem partnera dusili. Snaží se nežárlit, ale ne vždy se jim to daří. Jsou přítomní tam, kde se něco děje. Komentářů se nezdrží; naopak, snaží se vždy něco vtipně poznamenat a někdy toho namluví příliš... Rádi se nechávají unést představivostí, a že mají bujnou fantazii, na to můžete vzít jed. Stále se vznášejí v oblacích, jejich myšlenkové pochody jsou neuvěřitelně rychlé a neustále se mění. Co platilo včera, před hodinou nebo minutou, nemusí platit ted. Jsou plni tvůrčích nápadů, okamžitě vychrlí řadu alternativ. Vycítí, budete-li ve skrytu duše pochybovat, a okamžitě vás přesvědčí. Proto spousta nešťastných Blíženců poletuje sem a tam, nenalézá nikde klid, hledá úlevu z komplikovaných emocí. Bohužel jsou náchylní zatemnit si mozek, jak často říkají, ať už alkoholovým opojením, drogami či milostnými aférami.
Blížencova veselá, družná povaha neustále vyhledává společnost. Nezaměstnaný Blíženec se dokáže tak šíleně nudit, až je to k nevíře. Samozřejmě z nudy dělá samé hlouposti. Rád se předvádí, nezná stud, a když už, pak malinkatý. Má sklon ke kritizování. Neberte jej ovšem vážně, co dnes pohaní, zítra může obdivovat. Své názory lehce změní, přesvédčí-li se, že se zmýlil, ihned to popře.
Vyznat se v Blížencích je někdy skutečně nad lidské síly. V hlavě se jim rodí stále nové, originální myšlenky. Dokáží svým sympatickým chováním a milým zevnějškem působit velmi přitažlivě. Dokonce i upřímně, bystře a inteligentně. Rychle chápou a ještě rychleji vám s přehledem a vtipem odpoví. S Blížencem se člověk nenudí, stejně tak jako s Beranem, Lvem, Váhou, Vodnářem a Střelcem. Slyší, vidí a cítí daleko víc než ostatní lidé. Rozumí zvířatům, snadno se s nimi dorozumí, neboť jsou skvělými imitátory. Poslouchají srdcem, zatímco jejich mozek pracuje na plné obrátky. Snaží se slabší povzbudit, dokonce jim dělá potěšení, když je někdo opravdově potřebuje. Na moment zapomenou i na sebe, stávají se anděly, bohy a dobrými vílami. Za pár dni se objeví plni sarkastických poznámek, podráždění a náladoví. To když jim něco přelétne přes nos nebo urazíte-li je. Nesnáší ponížení, hulvátství, ale libují si v černém humoru. Rádi obdarují, ale ještě raději dary přijímají. Většinou značkové, výběrově. „Pchá!" může být slyšet v ústraní nad darovaným kýčem. I když předstírají, jakou jste jim udělali radost, většinou ho rychle vyhodí do kontejneru či darují chudě osobě. Pracovití jsou, ale rekordy netrhají. Dokáží si usnadnit práci a taky pěkně v práci odpočívat, když se zrovna šéf nedívá. Jejich oblíbená zábava je lov na kuriozity. Sbírají všechno, co zrovna druzí nesbírají. Za každou cenu si přejí být první a jedineční. Dělá jim náramně dobře, když si toho někdo všimne a pochválí jejich gusto či originalitu. Potom jsou tolik pyšní, že si nevidí na špičku vlastního nosu. Jen oni jsou ti nejlepší, jen oni mají vytříbený vkus.

 

žena:


Umí být neodolatelné ženská svým zevnějškem, projevem a lehkou laní chůzí. Nechybí jí ostrovtip, originalita, perfektní oblečení a příjemný parfém. Ráda čte svému partnerovi přání z očí a tím ho překvapuje. Jednou je štědrá a jindy doslova skrblík. Je velmi citlivá, vzrušivá a fascinovaná zejména Lvy pro jejich důstojné až aristokratické chování. Obdivuje ohnivého Berana, protože jí nabízí život bohatý na změny, což Bliženkyně vždy vitá. Často má nespočet ctitelů a nedokáže se rozhodnout pro jednoho. Komu má dát vlastně přednost? Ocení i mimořádného Vodnáře, dobře si rozumí s Váhou. Má smysl pro krásu, tvořivost, umění a je velmi komunikativní. Zvládne dělat několik prací najednou a vše jí jde pěkně od ruky. Nejraději telefonuje, a to pěkně dlouho. Občas se nechává unést svou představivostí a chvíli trvá, než se z oblaků vrátí na rodnou matičku Zem. Má dobrý vkus, smysl pro sladění barev a dobrou orientaci. Do všeho půjde s vámi, nic jí není zatěžko zdolat a překonat. Je zatraceně dobrou společnicí a většinou i milenkou. Když najde nový objev, bez slziček vás kvapně opustí. Když miluje, moc se snaží být věrná.

 

muž:


Je roztomilý, nápaditý, svérázný a rozmanitý. Ví, kdy vzít za ruku, kdy pošeptat do ouška pár něžností. Fyzicky je u vás, v myšlenkách létá v oblacích. Obdivuje krásu, šarm a bystrý úsudek. Není stvořen pro těžkou fyzickou práci - místo rukou zaměstnává mozek. Miluje sport, přírodu, duchaplné večírky i šantán. Vzplane-li láskou, což se mu stává stále, zahrne vás vším, ale nepřeje si jedno: omezování osobní svobody. Když už se rozhodne pro svazek manželský, tak to myslí vážně a upřímně, a přesto si není jistý, jak obstoji. Nesnáší být svazován, alespoň ne viditelnými pouty. Je rovněž často náladový, optimismus střídá s pesimismem. Většina mužů Blíženců se domnívá, že kdesi za rohem na ně stále někdo čeká, že teprve přijde něco, co ještě neprožili; dokáže zkrátka krásně snít.

 

sex:


Bývá velmi střidavá. Potrpí si na milostné předehry - držení za ručičku, šeptání láskyplných slov do ouška. Jaká souhra přes den, taková v noci. Budete-li se s partnerem celý den handrkovat, nečekejte, že vám večer padne kolem krku. Blíženec především hledá duševně spřízněného partnera. Je přímočarý, dokáže být sexy, když mu za to stojíte a nic si nevynucujete. Nepodceňujte ho, umí se měnit jako chameleón a stále vyhledává nové přátele. Jedním dechem umí vyslovit „Miluji tě" i „Nesnáším tě". Miluje se rád a všemi způsoby. Nic mu není cizí.

 

přátelství:


Jednoduše jsou všude a při všem. Chovají se mile, ochotně a s určitým taktem. Když je někdo požádá o pomoc, snaží se vyhovět dle svých možností. Ovšem komu od samého počátku nevěří, tomu by nepůjčili ani zlámanou grešli. Mají šestý smysl vcítit se do druhé osoby, přesné cítí, jak moc jsou potřební. Na ně lži a přetvářka neplatí. Rádi za vás cokoli vyřídí na úřadech, napíší důležitý dopis, pozvou vás na výlet, dostihy, automobilové závody a do všeho vás budou trpělivě zasvěcovat. Dělá jim moc dobře, když se mohou před vámi blýsknout. Pro vás to může být signál, že jste je něčím zajímavým upoutali, a toho si važte, neboť Blíženec se nepřátelí s někým, koho by v jistém smyslu neuznával. Může se také stát, že vám bude věnovat dlouhou dobu až příliš ze svého volného času a najednou se neobjeví. To už je většinou zainteresován jinde, s novými přáteli. Ale v davu vás jistě nepřehlédne. Uznává přátelství, nikdy není monotónní, stále vás něčím novým překvapuje. Šíleně rád cestuje a poznává nové lidi i zvyky.

 

Ideální sporty:


jízda na kolečkových bruslích, rychlá chůze a jogging, lyžování - běžky i sjezd, jóga, karate, jízda na kole, balet, aerobik s nízkou mírou zatížení, tanec s důrazem na břišní partie, folkový a jazzový tanec

 

Ideální strava:


mléčné výrobky, hovězí játra, mrkev, papriky, listová zelenina, vymačkaná šťáva ze zeleniny, papája, citrusové plody, jahody, kiwi, ryby

 

Ideální barva:


žlutá, zelená, stříbrná a modrá

 

Ideální partner:


váhy, vodnář, beran, lev, střelec

 

Planeta znamení: Merkur


Merkur je zprostředkovatelem života, energie, přijímá vlivy sil a ducha a vlévá je do tvarů bytosti. Metafyzicky je účelností, prostředníkem mezi duchem a hmotou, podstatou a tvarem. Astrologicky symbolizuje myšlení, rozum, pohyblivost a živost. Nemá vlastních sil, formuje jen síly cizí. Proto je zván androgynem a poslem bohů. V horoskopu značí intelektuální kvality, zručnost, zdatnost, je symbolem mládí s veškerou jeho krásou a omyly, životní praxe, přizpůsobivosti a ostrovtipu.

Signifikátor osudu:
myšlenkové zájmy a záležitosti, úspěch v obchodě, na cestách a ve vědě, touha po změnách a uskutečnění myšlenek.

Signifikátor činů a událostí:
soudy, vynálezy, věda, intuice, myšlenková práce, podvod, klam, loupež, zlodějství, úpadek, ztráty, smlouvy, řečnictví, satyra, pohyb, praktické plány a skutky, reformy, přepadení na cestách, zajetí.

Signifikátor osob:
mladší bratr, učenec, umělec, dítě, dopravce, posel.

Signifikátor povolání:
astronom, astrolog, filosof, lékař, básník, učenec, spisovatel, redaktor, žurnalista, učitel, obchodní zaměstnanec a zástupce, úředník, právník, zaměstnanec pošty a železnice, vychovatel, lékárník, mechanik, písař, půjčovatel peněz, matematik, tajemník, kreslič, posel, rytec, obchodník, průmyslník, herec, artista, krotitel zvěře, řemeslný hráč.

 

Kameny znamení:


achát, topaz

 

Den znamení:


středa

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář