Jdi na obsah Jdi na menu

sluneční znamení: BERAN

1. 1. 2009

Beran je znamením počátků, proto jsou jeho zrozenci orientovaní na budoucnost. Jejich ohnivá energie je velmi silná. Je to dáno tím, že se narodili do přelomového období, kdy se ze zimy probouzí jaro. Berani jsou většinou optimisté, očekávají stále něco nového. Jsou přesvědčeni o tom, že to nejlepší v životě je teprve čeká. Toto znamení ztělesňuje vůli k životu, sebeprosazení a bojovnost. Berani mají velkou touhu po svobodě, dobrodružství, zábavě, nemají rádi žádné okliky, jsou spontánní a impulzivní, dokážou se rychle nadchnout.

 

Beran je otevřený, přátelský a energický. Je si vědom své síly a průbojnosti; nebojí se překážek. Má v sobě sílu ohně, přesto se často spálí. Způsobuje to odvaha, nedomýšlení nebezpečí a určité slávomanství. Neznám jediného Berana, který by nechtěl předvést své umění. Nezáleží na profesi, kterou vykonává, ani na jeho koníčku. Většinou vše rychle pochopí a - bohužel - občas jedná unáhleně a zkratové. V jeho žilách proudí bouřlivá krev, která se často vzpění. V jeho srdci rychle vzplane oheň; dokáže se zamilovat jako málokdo, brání své ideály. Má nekonečnou fantazii - do doby, než ho cosi raní, nebo kdy ho druzí začnou přehlížet. Bývá družný, má rád společnost, pohostinnost, žertíky všeho druhu; rád rozhoduje, organizuje, stává se vůdcem. Nezavře zobák, dokud nezkolabuje či není vyveden na čerstvý vzduch. Miluje galantnost, ochranářství, velkolepé večírky, stejně tak jako obyčejné hospůdky. A nade vše má rád přírodu. Musím ovšem podotknout, že ne všichni Berani jsou stejní. Znám i Beránky, kteří jsou velmi málo bojovní, ale to jsou většinou ti, kterým osud připravil v životě svízelné chvíle a kteří se z té morové rány dosud nevzpamatovali.
Beran snadno a rychle chápe. Je bystrý a vědy chtivý. Jeho založení je idealistické, dovede se obětovat pro velké věci, je schopen velkých činů. Velkorysost se mu nedá upřít, stejně tak optimismus. Snadno překonává i nejobtížnější situace ,v nichž se pro svou ukvapenost často ocitá. Není domýšlivý, ale velmi rád se zápalem hovoří o svých činech a plánech. Snaží se za každou cenu prosadit své názory, čímž velmi snadno dochází ke sporům s okolím. Rozzuřit Berana je opravdu lehké; vzpění, kope kolem sebe, někdy i kouše, ale za pár minut o tom nic neví. Takový je ten náš Beran beranovitý. Je vzrušivý, smyslný a nevázaný. Vzhledem ke své energičnosti bývá Beran dobrým společníkem. Nechce být pouhým posluchačem, ale touží sám bavit společnost. U Berana nelze popřít velké tvůrčí schopnosti, vyzná se snad ve všech možných profesích. Může dosáhnout významného postavení, ale snadno - vlastní vinou - ztroskotává. Vrhá se bezhlavě do všeho a mnohdy nedovede setrvat ve slibně započatém díle.

 

žena:


Vždy si zachovává hrdý postoj k životu, je často emancipovaná, soběstačná. Vyhledává hrdiny typu drsňáka nebo sebejistého kliďase. Miluje oheň, nebezpečí, dobrodružství, vítězství. Je dovedná i tvořivá. Pokud se jí jiné znamení postaví do cesty a není zrovna ohnivé, zcela nepochybně vybojuje vavříny prvenství a slávy. Beranici nic nezastaví - nezná překážky, použije cokoliv, aby dosáhla svého. Je-li to Beranice beranovitá, nezastaví se ani před nečestností. Miluje chytré lidi, šarm, umění, okázalost, slunce, cestování, dary a peníze. Umí se vcítit do osoby, která by jí mohla být prospěšná. Ráda dělá dobré skutky, zvláště je-li za ně vychvalována. Když se skutečně zaláskuje, je výbornou a pozornou manželkou. Neubrání se ale žárlivosti, výbušnosti, přehnané kritice. Občas nedomýšlí to, co vysloví. Je svá, pokud ji přátelé obdivují, a nesvá, nejeví-li o ni zájem. Každopádně je to zajímavá žena, která vás nebude nikdy nudit. Je bezesporu přitažlivá a sexy.

 

muž:


Je statečný, odvážný, pracovitý, čilý, přímý, galantní a temperamentní. Řídi, usměrňuje, rozhoduje i za vás, snaží se překvapit. Umí být zábavný, společenský i vychloubačný. Zábavu nepokazí, často je jejím strůjcem. Miluje-li, pak plné a odevzdaně. Snaží se nežárlit, to ale občas nezvládá a vybouchne. On smí všechno, vy ne. Umí být milý i zamračený, upovídaný i mlčenlivý, spravedlivý i vychytralý. Hned je tu a hned jinde, ale zapustí-li kořeny, pak silně a hluboko.

 

sex:


Sexualita hraje u Beranů důležitou roli. Lásku potřebují k životu jako sůl. Jako jedno z mála znamení zvěrokruhu se dokáže pomilovat se sympatickou osobou, nepřeháním, za pár minut. Někteří tvrdí, že nemusí být ani sympatická. Mnohý Beran nepotřebuje k lásce hlubší niterné poznání, zajímá ho hlavně fyzická přitažlivost. I když zde musím podotknout, že jsou i citliví Beránci, ale to už jsou takříkajíc jehňátka. Velkým příkladem ohnivého Berana byl italský dobrodruh, velký milovník a obdivovatel žen i literát Giacomo Casanova. Kdo by neznal jeho milostné příběhy a zašmodrchané pletky...
Většinou jsou Berani náruživými milenci a milenkami. Slibují všechno na světě až do momentu, než dosáhnou svého. S vybitou energií na své sliby obvykle zapomínají a kdesi do notesu si udělají čárku. U Beranů je velmi důležité nespěchat, podněcovat jejich fantazii, dráždit je a nechat je nejprve se zamilovat. Ovšem v dnešní uspěchané době vám to nezbaští a mohou vás brát za staromódní, avšak vzácnou a čistou květinku. S těmi se pak Berani žení a vdávají. Je nutné také připomenout, že ti Berani, kteří opravdově a vášnivě milují svoji drahou polovičku, se snaží dostát svému slovu. Milují a jsou věrní.

 

přátelství:


Berani se stanou dobrými a nepostradatelnými přáteli, hrajete-li s nimi fair play. Jsou ochotni pomoci v jakékoli denní i noční době, dokonce z toho mají velikou radost. Nešetřete lichotkami: po uznání přímo prahnou. Pokud si Beranům přejete něco vytknout, musíte diplomaticky, jsou nesmírně vztahovační a urážliví. Nesnášejí okolky, výmluvy, podrazy. Dokážou zatrpknout, mnohdy na celý život: léla si podrobně pamatují, jak jste je vypekli. Vemte na to jed, že při nejbližší příležitosti vám to vrátí. Neradi bývají závislí, ale k životu potřebují druhé lidi. Nesnášejí samotu, opuštěnost a příšerné ticho. Chovají se ke každému jako k sobě rovnému, nelámou si hlavu s tím, čeho kdo dosáhl, kam až se dostal... Mají rádi ty, kteří se k nim chovají rovnocenně, a nepokazí žádný kanadský žertík či šibeniční humor. S přáteli Berany neztratíte elán, pobavíte se a zcela jistě vás odvedou domů, jste-li poněkud společensky unaveni. Mají otevřené srdce i peněženku.

 

Ideální sporty:


jogging nebo rychlá chůze, hokej, vodní pólo, fotbal, plavání, jízda na kole, cyklokros a šerm

 

Ideální strava:


celozrnné produkty, drůbež, zejména krůta, ryby, mléčné výrobky, listová zelenina zejména řeřicha, citrusové plody, zejména krvavé grapefruity a ananas

 

Ideální barva:


červená, vhodná je i černá a smetanová

 

Ideální partner:


lev, střelec, vodnář, blíženci, váhy

 

Planeta znamení: Mars


Mars je mužským, kladným, energickým principem v přírodě, ploditelem pozemských věcí, udržovací silou, jež buduje a vybudované odstraňuje, aby učinila místo bytostem novým. Metafyzicky je příčinou bytování. Astrologicky symbolizuje sílu, bojechtivost, moc, budující a ničící energii. V horoskopu je ukazovatelem touhy po životě, smyslnosti, podnikavosti, odvahy, vůle, činu, vítězství nad překážkami.

Signifikátor osudu:
úspěch ve vojsku, průmyslu, lékařství, chemii, řeznictví, úspěch bezohledností, úrazy, zranění, nepřátelství, neštěstí, pády, zajetí, spory, rozluky, náhlé změny, potraty, nebezpečné vředy.

Signifikátor činů a událostí:
rychlé činy a jednání, praktické práce, spory, ukrutnosti, vražda, zlodějství, pomluva.

Signifikátor osob:
manžel, voják, chirurg, lékař, technik, průmyslník, strojník, kovář, řezník, povolání martická. Manžel: agresivní, kladný, drsný, průbojný, panovačný, smělý, dobrý kamarád, nebojácný, ale bezohledný. V mužském horoskopu: panovačná žena, v manželství silnější muže, při poškození hrubá, smyslná. U ženy: manžel se sklonem k pití.

Signifikátor povolání:
voják, chirurg, lékař, chemik, lékárník, inženýr, námořní důstojník, řezník, mechanik, drogista, kovodělník, kovář, zámečník, holič, nožíř, kuchař, strojník, obchod železem, zbraněmi, elektrikář, železničář, šofér, zbrojíř, fysik, vše vyžadující mechanické zručnosti, mající vztah k ohni a železu.

 

Kameny znamení:


krevel, rubín, granát

 

Den znamení:


úterý

 

div style=

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář