Jdi na obsah Jdi na menu

KNIHY

 

Také tak rádi čtete?

Já KNIHY doslova miluji a jsem neskutečný knihomol.

 

cteni-knih.jpg

 

ČTENÍ KNIH PŘINÁŠÍ NEČEKANÉ VÝHODY:

 

1) ČTENÍ SNIŽUJE STRES

2) ČTENÍ ZLEPŠUJE SPÁNEK

3) ČTENÍ ZVYŠUJE VAŠÍ INTELIGENCI

4) ČTENÍ SNIŽUJE DEPRESE

5) ČTENÍ JE NAKAŽLIVÉ :-)

 

Tak pojďte nakouknout do mé knihovny:

 

Příspěvky

kniha: NÁVRAT K LÁSCE (M.Williamson)

1. 11. 2012

navrat-k-lasce.jpg“Láska je to, s čím jsme se narodili. Strach je zase to, co jsme se naučili. Duchovní cesta je způsob, jak se zbavit – nebo odnaučit – strachu a jak vrátit lásku zpět do našich srdcí. Láska je základní životní pravdou. Je to naše nejvyšší realita a poslání na zemi.”

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: HOVORY S BOHEM (N.D.Walsch)

1. 10. 2012

hovory-s-bohem.jpgPředpokládejme, že bychom mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky – otázky týkající se lásky a víry, života a smrti, dobra a zla. Předpokládejme, že by nám Bůh dopřál sluchu a poskytl nám srozumitelné odpovědi. To se přihodilo autorovi této knihy a může se přihodit i vám. Připravte se na rozhovor. Ve skutečném dialogu, odehrávajícím se v nitru každého člověka, který se rozhodl žít v pravdě, nezáleží na tom, k jakému náboženství se přiklání, nebo zda se vůbec považuje za věřícího člověka. Základem je ochota...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU (E.Tolle)

1. 9. 2012

moc_pritomneho_okamziku.jpgPři čtení této knihy se budeme muset vzdát analytického myšlení a svého falešného já, které je produktem naší mysli. Jasná a srozumitelná slova autora nás však zavedou k objevům, jako je možnost zbavit se duševní bolesti, najít vnitřní klid a hlubokou vnitřní radost. Mnozí z nás zjistí, že největší překážkou na cestě k tomuto poznání jsou partnerské vztahy, ale mohou být i branou k duchovnímu osvícení.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: PŘÁNÍ (A.Donovanová)

1. 8. 2012

kniha-prani.pngKniha vám pomůže objevit vaše opravdové já.. Ukáže vám, jak povzbudit životní energii, proměnit sny ve skutečnost a nastoupit novou cestu. Naučí vás myslet pozitivně – vždyť právě myšlenky jsou vyjádřením vašich přání.. a jak na to vám prozradí právě tato hezká kniha.Jsou v ní i praktické ukázky jak si přivolat to, co si skutečně přejete.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: TAJEMSTVÍ BOHA (R.Schache)

1. 7. 2012

tajemstvi-boha.jpgTajemství Boha aneb Cesta duše Stvořením - jedna z nejkrásnějších knížek o Bohu jakou jsem kdy četla, knize a jejímu hlubokému poselství porozumí spíše pokročilejší duchovní, každopádně se tato kniha  věnuje otázkám jako: odkud se vzala naše duše? Co je Bůh a kde se skrývá? Jak poznáme tajemství Boha a jak mu jsme schopni porozumět?

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 2

kniha: TAJEMSTVÍ PŘITALIVOSTI SRDCE (R.SCHACHE)

1. 6. 2012

srdce.jpgSrdce je jako magnet, který jednotlivé lidi a situace přitahuje nebo naopak odpuzuje. Nic v našem životě se nestane náhodou…Tato kniha odhaluje existenci tajemné síly vyzařování a přitažlivosti, která v nás všech působí a určuje náš život. Veškeré znalosti objasňuje v deseti tajemstvích, která dokumentuje na skutečných příbězích. Každé tajemství v sobě skrývá prastaré poznání. Kdo se jím řídí, sám určuje, co se stane, a s tímto novým vědomím přitahuje ty, po nichž touží.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: TAJEMSTVÍ (R.Byrne)

1. 5. 2012

kniha-tajemstvi_the_secret.jpgKniha, která shromáždila moudrost předchozích generací a naučí vás dosáhnout všeho, co si přejete – v oblasti peněz, zdraví, vztahů i osobního štěstí. Pochopíte skryté síly, které ve vás dřímají, a odhalíte jejich moc. Učení novodobých mistrů, kteří štěstí, zdraví a bohatství dosáhli, vám ukáže, jak lze tajemství spokojeného života aplikovat na každém kroku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: UVIDÍTE TO, AŽ TOMU UVĚŘÍTE (W.W.Dyer)

1. 4. 2012

kniha-uvidite-to.gifI vy ve svém životě vidíte v podstatě to, v co věříte. Věříte-li například v existenci nedostatku, přemýšlíte-li a hovoříte-li o něm často, jsem si docela jistý, že jej často ve svém životě vidíte. Věříte-li však ve spokojenost a hojnost, přemýšlíte-li a hovoříte-li jen o štěstí a hojnosti a jednáte-li podle toho, pak je velmi pravděpodobné, že vidíte to, v co věříte.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: HOVORY K SOBĚ (M.Aurelius)

1. 3. 2012

kniha-hovory-k-sobe.pngCísař Marcus Aurelius Antoninus, který tolik času strávil válčením, se nejvíce přiblížil typu krále-filozofa, jaký kdy západní svět poznal. Jeho Hovory k sobě jsou nejslavnější knihou, jakou kdy nějaký panovník vytvořil. V duchu stoické filozofie zde připomíná důležitost spoléhání na sebe sama a vyjadřuje přesvědčení, že i když je v našem životě tolik věcí předurčeno, zbývá ještě mnoho, co se dá změnit.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: ZONY ZDRAVÍ A ŽIVOTA (O.Krumlovská)

1. 2. 2012

kniha-zony-zdravi.jpgMísta kolem nás působí  na naše štěstí,zdraví, bezpečí,duševní svěžest, v podstatě na celý náš život. Zdraví člověk se dokáže na negativní energii snadno adaptovat, bohužel se to často projevuje neklidem, nespokojeností či nakonec i nemocí..A jak poznat pozitivní či negativní zonu kdekoli? Přečtěte si tuto knihu..

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: TAJEMSTVÍ ŠTĚSTÍ (M.Shimoffová)

1. 1. 2012

kniha-tajemstvi-stesti.jpgProč jsou někteří lidé šťastnější než jiní? Proč má někdo štěstí a někdo smůlu? Čím to je, že někomu všechno vychází, ale jiný má pocit, že si na něj osud zasedl? Zákon přitažlivosti funguje i v tomto případě. Osvojte si návyky šťastných lidí a nastavte své myšlenky na štěstí. Vytvoříte tak silné vibrační pole, která k vám přitáhne to, po čem toužíte.. tuhle knižku jsem četla, když jsem byla těhotná, dávála mi pocit velké radosti a touhu založit klub šťastých lidí. Andy

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: MOC PODVĚDOMÍ (J.Murphy)

15. 12. 2011

knihy-moc-podvedomi.jpgNa cestě ke štěstí vám nehrozí žádné překážky kromě těch, které si svým myšlením a představami sami vytvoříte.Ještě v tomto okamžiku můžete všechny překážky odstranit u samého kořene, když na ně přestanete myslit a místo toho budete věřit v úspěch, své schopnosti a vítězství nad všemi problémy.. kniha jako osobní rádce i pomocník na cestě za neskonalou láskou i bohatstvím.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: VĚDOMÍ (Osho)

15. 11. 2011

kniha-vedomi.gifJednou z nejdůležitějších věcí, která je o člověku potřeba pochopit je, že člověk spí, dokonce i když si myslí, že je bdělí. A snící mysl nemůže vidět pravdu. Dokonce ani zvířata nespí tak hluboce jako člověk. Nejsme přítomni ani pro svět natož pro sebe, to je také způsob spánku. Prožívejte přítomnost a staňte se „vědomí“. Skutečně žije jen ten, kdo je bdělý. Pracujte hodně s přírodou, protože příroda je bdělá.. a to je i mé kouzlo.Andy

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: TANTRA SPIRITUALITA A SEX (Osho)

15. 10. 2011

kniha-tantra.jpgJe to nejcitlivější příspěvek týkající se lidské sexuality. OSHO rozbíjí předpojaté názory a dokazuje nám, že klíčem k božství je skutečné akt lásky. FREUD začal se studiem světa sexuální patologie, MASTERS a JOHNSON zkoumali svět normálního sexuálního chování a teď nás OSHO uvádí do tantry, v níž se sex může stát dveřmi k nejhlubším posvátným zážitkům.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 2

kniha: BOHATÝ TÁTA, CHUDÝ TÁTA (R. T. Kiyosaki)

15. 9. 2011

kniha-bohaty-tata.jpgNedávno jsem si se zájmem přečetla knihu Roberta T. Kiyosakiho Bohatý táta chudý táta s podtitulem Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne. Neříkám, že s autorem ve všem plně souhlasím, ale tuto knihu mohu vřele doporučit jako zdroj inspirace a skvělý aktivátor. Pokud ji neodložíte hned na začátku, pravděpodobně skončíte s chutí vzít vlastní osud ještě pevněji do svých rukou. Ukazuje prstem na naše malé a bojácné já a zároveň nám připomíná, že naše možnosti jsou ve skutečnosti omezeny právě jen naším myšlením.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: ANATOMIE ZÁZRAKU (D.Chopra)

15. 8. 2011

kniha-anatomie.jpgStalo se vám někdy, že jste si po dlouhé době vzpomněli na někoho, koho jste už dávno neviděli, a on vám v tu chvíli zatelefonoval? Nebo jste hluboko v srdci chovali nesplnitelné přání, které se vám zcela nečekaně a shodou neuvěřitelných náhod vyplnilo? Anebo jste dostali spásný nápad jak konečně vyřešit zapeklitou životní situaci - a váš přítel přišel se stejným a stejně překvapivým řešením?Pak vám tato kniha dá spoustu nečekaných odpovědí..

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: ČTYŘI DOHODY(M.Ruiz)

15. 7. 2011

kniha-4-dohody.jpgPraktický průvodce osobní svobodou. Ve čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek..NEHŘEŠ SLOVEM, NEBER SI NIC OSOBNĚ, NEVYTVÁŘEJ DOMĚNKY, DĚLEJ VŠE NEJLÉPE JAK UMÍŠ.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

kniha: CELESTÝNSKÉ PROROCTVÍ

15. 6. 2011

kniha-celestin.jpgKniha Celestinské proroctví vypráví o starodávném rukopise, proroctví, nalezeném v Peru. To prostřednictvím jednotlivých vhledů = POZNÁNÍ, ukazuje duchovní proměnu, kterou se může lidstvo ubírat a kterou si uvědomuje čím dál tím více lidí.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 1

kniha: LÉČIVÁ SÍLA VODY (M.Emoto)

15. 4. 2011

kniha-leciva-sila.gifŘadu let fascinují celý svět ojedinělé výzkumy, které provádí japonský badatel Masaru Emoto. Používá k nim „obyčejnou“ vodu. Tento pradávný symbol lidské duše však dokáže zjevit neuvěřitelné skryté skutečnosti. Výpravná publikace podává přesvědčivé důkazy toho, o čem psali zasvěcenci všech dob, co věděli i staří alchymisté a velcí duchovědní badatelé.. aneb konečně praktické ukázky toho, že na vodě opravdu záleží, už proto, že 70% lidského těla tvoří právě ona "fundamentální" tekutina. Andy

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

Kniha: ŽIVOT LÁSKA SMÍCH (Osho)

15. 3. 2011

kniha-osho-zivot.gifJe na vás, kde chcete žít - v radosti(nebi) či utrpení (pekle), protože ať chcete žít jakkoli, je třeba to nejdřív vytvořit.  Přijměte odpovědnost za peklo či nebe, ve kterém žijete. Jakmile této odpovědnosti porozumíte, nevěřím, že byste ještě směřovali k utrpení.. Andy

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

Kniha: ŽÁDNÁ SETKÁNÍ NEJSOU NÁHODNÁ (K.Pollak)

15. 2. 2011

kniha-zadna-sekani.jpgKniha ukazuje možnost, jak změnit naše životy a životy těch okolo nás prostřednictvím způsobu, kterým řešíme běžná denní setkání jež skutečně nejsou náhodná..aneb síla synchronicity je skutečně neskutečná. Andy

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0

Kniha MILUJ SVŮJ ŽIVOT (L.HAY)

15. 1. 2011

kniha-miluj-svuj-zivot.jpgJe až s podivem, kolik lidí začalo se zlepšováním kvality svého života pomocí "sebezměny" právě touto knihou. Kniha seznamuje se základními principy pozitivního myšlení, obsahuje praktická a jednoduchá mentální cvičení, ukazuje cestu z nejčastějších problémů v životě (vztahy, zaměstnání, peníze). Kniha neobsahuje spiritualistiské prvky (minulé životy, reinkarnace apod.), což činí tuto knihu vhodnou i pro lidi, kteří v tyto věci nevěří.. Jedná se o jednu z mých prvních (v r.1992) velmi osobních duchovních knih. Dodnes se k ní ráda vracím. Andy

 
Celý příspěvek
| Rubrika: KNIHY | Komentářů: 0