Jdi na obsah Jdi na menu

ORANŽOVÉ SYNTETICKÉ BARVIVO V POTRAVINÁCH E 110

1. 2. 2014

 Používá se k dobarvování nápojů a mléčných výrobků. Často se používá v kombinaci s barvivem E123 (Amaranth) pro vytvoření hnědé barvy. Pro svou jasně oranžovou barvu je tato látka hojně využívána v nealkoholických nápojích, v mnoha druzích sladkostí, v pekařských výrobcích, v meruňkovém džemu, marcipánu, zmrzlině, hořčici, žvýkačkách, instantních polévkách a dalších. Nepoužívá se v potravinách s tuky a oleji. Také se používá ve farmaceutickém průmyslu, k netrvalému barvení vlasů a v ostatní kosmetice. Při použití jako aditivum v potravinách může vyvolat alergii. Může mít vliv také na hyperaktivitu dětí a problémy s astmatem.

Žluť SY je chemicky odvozena od látky Sudan I, což je prokázaný karcinogen a může se ve žluti objevit jako nečistota. Může vyvolat alergické a astmatické reakce, kopřivku, otoky kůže, vyrážku či dráždit žaludek a vyvolat zvracení nebo průjem. Látka je v podezření ze způsobování dětské hyperaktivity a může vyvolávat nesnášenlivost aspirinu. Dne 9. září 2011 EU snížila maximální povolenou dávku v nápojích z 50mg/l na 20mg/l s platností od konce roku.

Přípustný denní příjem je povolen v různých zemích od 1mg/kg do 10 mg/kg tělesné váhy. Organizace EFSA (European Food Safety Authority) snížila maximální dávku na 1mg/kg za den. Od dávky 100mg/kg za den je považována za vysoce karcinogenní.

Chemický vzorec: C16H10N2Na2O7S2
Disodium-2-hydroxy-1-(4-sulfonatophenylazo) naphthalene-6-sulfonate

Použití látky je zakázáno v Norsku a Finsku, plánuje se její zákaz ve Velké Británii a organizace FDA podala návrh na zakázání v EU.

zdroj:

http://www.neviditelnycert.cz/blog/pel-mel/1265-praskova-potravinarska-barviva.html

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář