Jdi na obsah Jdi na menu

Vánoční přání: návštěva KAVÁRNY CAFEFIN

24. 12. 2017

Ještě než se rozepíšu musím dopředu zmínit, že nemám ráda takové ty klasické "čínské" (vietnamské) fast foodové  restaurace a občerstvení. Nelíbí se mi jejich  způsoby přípravy levného jídla ani "smažená" vůně, které se line široko daleko.

cafefin-1.jpg

 

Cafefin je je však úplně jiná vietnamská restaurace, resp. kavárna nebo spíše takové  bistro. Má prostě svůj styl. Chválu na něj jsem zachytila na sítích  i na osobní doporučení a zamilovala jsem si ji na první pohled. Restaurace se nachází na, kavárnami přeplněném, náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze.

Skvělé prostředí, narváno tak, že si  připadáte jako ve včelím úle, no prostě to tam fakt žije.  A ty dobroty.

 

cafefin-2.jpg

 

Osobně si pamatuji, že právě v tomhle prostoru byly kdysi lahůdky. Bydlela jsem vedle v v Ondříčkově ulici a vždycky jsem si sem chodila po škole kupovat chlebíčky či vlašský salát s rohlíkem, typická levná strava vysokoškoláků 90.let minulého století :-) (ano i to jsem zažila).

 

best-cafe.jpg

 

A na co se tady můžete těšit?

Matcha latte, domácí jogurt s černou rýží, čerstvý kokosový džus, ale i výborné cappuccino, domácí dezerty, sendviče a další vietnamské chuťovky.

 

Do detailu je vymazlený i interiér, teplé barvy, obrázky na stěnách a sem tam nějaká bonsaj vytváří dokonalou atmosféru a skvělé místo, kde lze začít pracovní den.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář